Portrait de la jeune fille en feu

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi izle Türkçe altyazı. Kadın ressmanların göz ardı edildiği bir dönemde geçen filmin ana konusu, bir ressam kadın ile evlenmek üzere olan portre sahibi ile yaşayacağı gizli aşkı ele alıyor.

On sekizinci yüzyılın sonunda Brittany'de ıssız bir adada bir kadın ressam, genç bir kadının düğün portresini yapmak zorunda kalır. Portrait of the Girl on Fire, 2019 yılında vizyona giren Céline Sciamma tarafından yazılan ve yönetilen Fransız romantik dramasıdır. Film yapımcısının dördüncü uzun metrajlı ve ilk kostüm filmidir. 2019 Cannes Film Festivali'nde senaryo ödülünü ve Queer Palm'ı, César 2020'de en iyi fotoğraf dalında César'ı ve daha birçok ödülü kazandı.

18. yüzyılın sonunda, ressam Marianne bir resim dersi verdi. Öğrencilerinden biri ona yanan genç kızın portresi adlı resimlerinden birini sorar. Marianne yıllar önce bir Breton adasına geldi. Bir kontes, Milanlı bir asilzadeyle nişanlanan kızı Héloïse'nin bir portresini yaptırdı. Ancak Marianne'e, Heloise'nin evlenmek istemediği için portre için poz vermeyi reddettiğini bildiriyoruz. Marianne bu nedenle Héloïse'e bir arkadaş olarak sunulur ve özelliklerini analiz etmek ve ezberlemek ve ardından bunları bir tuvale kopyalamak için her gün gezilerinde ona eşlik eder. Marianne portreyi bitirir ancak Heloise'nin güvenine ihanet etmeyi reddeder ve bu nedenle tabloyu ve onun gelişinin gerçek nedenini ona açıklar. Héloïse, Marianne'ın daha sonra yok ettiği resmi şiddetle eleştirir. Héloïse'nin annesi, Héloïse ikinci bir portre için poz vermeye karar verdiğinde Marianne'i göndermek üzeredir. Heloise'nin annesi seyahat ederken iki kadın arasındaki bağ güçlenir. Bir akşam, Orpheus'u geri dönmeye iten gerçek nedeni tartışmadan önce, bir hizmetçi olan Sophie ile Orpheus ve Eurydice'nin hikayesini okurlar. İki kadın, Sophie'nin kürtaj yaptırmasına yardım eder ve şarkı söyleyen ve dans eden kadınlardan oluşan bir toplantıya gider. Orada, Heloise'in elbisesi alev almaya başlar, ancak hızla söner. Bu arada, Marianne bir gelinlik giymiş Heloise'nin hayalini kuruyor. Ertesi gün, Marianne ve Héloïse bir mağaraya gider ve aynı akşam birlikte ilk öpüşmelerini ve ilk gecelerini paylaşırlar. Önümüzdeki birkaç gün içinde romantizmi ve bağları büyümeye devam etti. Ancak Heloise'nin annesinin dönüşü, ilişkileri güçlenir. Marianne, Héloïse ve kendisinin eskizlerini çizer ve birbirlerini hatırlamak ve kısa bir veda etmek için birbirlerini değiştirirler. Marianne evden ayrılırken, Héloïse'nin Eurydice'den Orpheus'a "dön" dediğini duyar. Dönüyor ve bir gelinlik giymiş olan Héloïse'i görüyor. Günümüzde Marianne, Héloïse'i o zamandan beri iki kez gördüğünü ortaya koyuyor: ilk kez bir sanat galerisinde bir portre şeklinde, kızıyla birlikte poz veriyor, ancak elinde bir kitap dikizliyor. sayfa 28, Marianne'ın otoportresini çizdiği sayfanın numarası. Daha sonra onu bir konser sırasında yeniden görür ve onu, Marianne'ın kaldığı süre boyunca klavsen üzerinde keşfetmesini sağladığı bir parça olan Vivaldi'nin "L'estate" adlı üçüncü hareketi tarafından hareket ettirildiğini görür.

Romantik film izle diziay sitesinde.

  • Ülke Fransa
  • Yapım Yılı 2019
  • Takipçi Sayısı 0
  • İzlenme Sayısı 251
Ortalama 119 dk. Kategori Dram, Romantik, Tarih

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Portrait de la jeune fille en feu filmi hakkında ne dediler?

Portrait de la jeune fille en feu yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
yabancı dizi izle
Gündüz
Gece